Endermologia – skuteczna walka z cellulitem

Endermologia – skuteczna walka z cellulitem

Dla wielu osób cellulit i tkanka tłuszczowa są koszmarem. Medycyna oferuje sposób na redukcję tkanki tłuszczowej i kształtowanie sylwetki bez konieczności użycia skalpela. Endermologia jest jedną z metod, która może pomóc Ci osiągnąć idealny kształt ciała. Ważne jest, aby zrozumieć, jak wygląda zabieg endermologii i jakie rezultaty można osiągnąć stosując go.

Co to jest endermologia?

Endermologia to metoda, która polega na podciśnieniowym masażu skóry. Masaż ten stymuluje metabolizm tkanki tłuszczowej poprzez oddziaływanie na tkankę łączną. Dzięki zabiegom endermologii organizm może również produkować włókna kolagenowe. Jest on polecany zarówno do modelowania sylwetki, jak i wyszczuplania. Zabieg endermologii LPG pobudza również przemianę materii i pomaga w szybszym usuwaniu toksyn i tłuszczów. Choć zabieg nie wpływa na zdrowie pacjenta, skóra zyskuje nowy, promienny wygląd.

Zobacz również: Co to są zastrzyki kosmetyczne?

Jak wygląda Endermologia?

Endermologia to metoda redukcji cellulitu i modelowania sylwetki. Wykorzystuje się w niej głowicę sterowaną komputerowo. Znajdują się w niej dwie rolki, które pracują niezależnie od siebie oraz komora ssąca. Pod wpływem nacisku skóra pacjenta jest wciągana pomiędzy dwie rolki. Skóra masowana jest zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Masaż ten stymuluje głębokie warstwy skóry i regeneruje tkanki.

Jeśli zabieg wykonywany jest na ciele, pacjent musi mieć na sobie specjalny kostium, który chroni skórę przed uszkodzeniami mechanicznymi, szczypaniem i podrażnieniami. Masaż twarzy wykonywany jest bezpośrednio na skórze. Intensywność masażu jest uzależniona od wielkości masowanego obszaru. Masaż można regulować podciśnieniem. Głowicę można ustawić tak, aby masaż był wykonywany na wszystkich częściach ciała. Zabieg trwa około 30 minut i jest szybki.

Należy pamiętać, że endermologia może być stosowana w leczeniu bólów kręgosłupa, mięśni, więzadeł i ścięgien, a także w likwidacji obrzęków.

Efekty leczenia

Już po pierwszym zabiegu można zauważyć efekty endermologii. Skóra jest wyraźnie gładsza i bardziej jędrna. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, zaleca się wykonanie kilku serii. Zwykle potrzeba od 8 do 12 zabiegów. Należy je powtarzać co najmniej dwa razy w tygodniu. Masaż na cellulit może również poprawić wygląd sylwetki, wyszczuplając uda, pośladki czy brzuch.

Masaż twarzy zredukuje zmarszczki i cienie pod oczami. Poprawi się również koloryt skóry. Całą serię zabiegów można wykorzystać do skutecznego modelowania konturów twarzy i likwidacji tzw. sekundnika. Masaż próżniowy może być relaksujący i odprężający. Po zabiegu mogą jednak wystąpić skutki uboczne i endermologia. Należą do nich uczucie bólu u osób wrażliwych, jak również powstawanie zaczerwienień lub wybroczyn. Te efekty uboczne z reguły szybko ustępują.

Ile kosztuje zabieg endermologii?

Cena endermologia jest uzależniona od tego, ile masz serii. Każda seria lub jedna wizyta u kosmetyczki kosztuje 150 zł. Jest to cena za masaż całego ciała. Cena za zabieg na twarz wynosi około 50 zł za serię.

Ponieważ każdy pacjent jest inny, trudno jest nam oszacować koszt całego zabiegu. W Warszawie jest wiele gabinetów kosmetycznych, które oferują zabiegi endermologii. Możesz być spokojna o jakość i efekty zabiegu, wybierając tylko doświadczonych i sprawdzonych specjalistów.

Czy są jakieś przeciwwskazania do zabiegu endermologii

Choć endermologia jest zabiegiem bezinwazyjnym, istnieją pewne przeciwwskazania. Należą do nich przede wszystkim:

  • Choroba nowotworowa
  • Leczenie infekcji skórnych
  • Leki przeciwzakrzepowe
  • Stany zapalne naskórka.

Zabieg nie jest wskazany dla kobiet w ciąży, zarówno bezpośrednio po porodzie, jak i w okresie karmienia piersią. Aby wykluczyć wszelkie przeciwwskazania, przed przystąpieniem do pierwszego masażu konieczna jest konsultacja z lekarzem.

Previous Aktywne Zabrze zaprasza w grudniu
Next System ubezpieczeń dla prowadzących działalność gospodarczą – jak to wygląda?

Może to Ci się spodoba

Sukces małopolskich policyjnych biegaczy

Podczas XV Mistrzostw Polski Policjantów w Maratonie organizowanych przez Komendę Wojewódzką Policji w Szczecinie i Zarząd Wojewódzki NSZZP województwa zachodniopomorskiego pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji małopolscy policyjni biegacze stanęli

39-letni sprawca śmiertelnego potrącenia pieszej, który uciekł z miejsca wypadku, został zatrzymany w pościgu przez policjantów OPP w Krakowie

Wczoraj, około godz.17:30 na ul. Potrzask w Krakowie doszło do wypadku śmiertelnego w którym zginęła piesza. Jak ustalili policjanci, 39-letni kierujący samochodem osobowym marki Opel Vectra w pewnym momencie utracił

Nowe mieszkanie – na co zwrócić uwagę przez zakupem nieruchomości?

Zakup własnego nowego mieszkania jest często wymieniany wśród najważniejszych decyzji, jakie podejmujemy w życiu. Również dla osób inwestujących swój kapitał w nieruchomości to ważny krok i musi zostać dokładnie przemyślany.

Zmiany w komunikacji tramwajowej w ciągu ul. Wolności

W związku z pracami torowymi w ciągu ul. Wolności w Zabrzu w najbliższy weekend wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji tramwajowej. Utrudnienia potrwają od soboty (21 maja) godz. 5.00 do

Służba i pasja – spotkanie pań w MSWiA w dniu ich święta

Z okazji Dnia Kobiet Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak zaprosił wyróżniające się funkcjonariuszki służb mundurowych. Jedną z nich była przedstawicielka małopolskiej Policji starszy sierżant Patrycja Pszczelińska. 8 marca

Warsztaty w IPN

W dniu 15 maja 2017 r. , w siedzibie IPN Biuro Edukacji Narodowej Centrum Edukacyjne Przystanek Historia w Krakowie przy ul. Dunajewskiego 8 odbyły się warsztaty  do konkursu „Policjanci w służbie

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź