Za nami Międzynarodowy Festiwal Tańca

Za nami Międzynarodowy Festiwal Tańca

Za nami Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Polski PTT w Tańcu Towarzyskim, połączone z Pucharem Świata w Rock’n’rollu Akrobatycznym, które odbyły się w ub. weekend w hali widowiskowo-sportowej „Pogoń” przy ul. Wolności 406 w Zabrzu.

To pierwszy raz, kiedy do Zabrza zawitał Rock’n’Roll. Nigdy wcześniej zawody w tej formie tańca nie odbywały się w naszym mieście.  Turniej rozpoczął się właśnie zmaganiami formacji Rock’nRoll.
W sobotę i niedzielę odbyły się turnieje w konkurencjach tańców standardowych i latynoamerykańskich oraz Puchar Świata par w Rock’n’Roll akrobatycznym.  Finałowe gale odbyły się natomiast w sobotę i w niedzielę.

W wydarzeniu udział wzięli m.in.: przedstawiciele zabrzańskiego samorządu na czele z prezydent Zabrza Małgorzatą Mańką-Szulik oraz przewodniczącą Rady Miasta Zabrze Łucją Chrzęstek-Bar, członkowie stowarzyszeń tanecznych oraz miłośnicy tańca z Zabrza i okolic.

-Profesjonalni sędziowie, wysoki poziom umiejętności uczestników, piękne kreacje oraz fantastyczna oprawa muzyczna i świetlna sprawiają, że jest to wydarzenie na najwyższym poziomie – komentuje prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. – Gratuluję serdecznie Arturowi Całce oraz Rafałowi Całce organizacji tej imponującej imprezy.

Zabrzański festiwal jest jednym z trzech tego typu wydarzeń tanecznych rozgrywanych w naszym kraju. Zorganizowany został przez Federację Tańca Sportowego, Taneczny Klub Sportowy „GTC” oraz Miasto Zabrze. Wypełniona po brzegi hala „Pogoń” po raz kolejny zamieniła się w profesjonalny parkiet taneczny, na którym od rana rozbrzmiewała muzyka rytmicznych tańców latynoamerykańskich (rumba, czacza, jive) i klasycznych walców, a także Rock’n’roll.

Tancerze przyjechali do nas z całej Polski, a także z Litwy, Ukrainy, Węgier, Czech, Słowacji, Niemiec czy z Włoch, by rywalizować w tańcu sportowym World Dance Sport Federation i zbierać punkty w rankingu WDSF. Zmagania tancerzy w kategoriach Open Latin Adult, Open Standard Adult, Open Youth Standard/Latin oceniała komisja sędziowska złożona z międzynarodowych ekspertów, którzy przybyli m.in. z Estonii, Czech, Słowacji, Rumunii, Węgier i Austrii.

Źródło: Urząd Miejski w Zabrzu

Previous Zabrze świętowało Dzień Dziecka
Next Za nami zawody jeździeckie dla dzieci “Pony Cup”

Może to Ci się spodoba

Małopolska wyda miliard złotych na infrastrukturę kolejową

W 2015 r. ma ruszyć Szybka Kolej Aglomeracyjna w Małopolsce. Pierwsze pociągi pojadą jednak już za rok. Województwo na rozwój tej części transportu publicznego wyda nawet miliard złotych do 2020 r.

Szkolenie w zakresie komunikacji z osobami niesłyszącymi

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyło się szkolenie (02.03.2017r.) z zakresu komunikowania się z osobami niesłyszącymi, poprowadzone przez p. Monikę Folwarczną oraz p. Adama Janulka, przedstawicieli Fundacji PL –

Porady Wydziału Prewencji KWP w Krakowie dotyczące bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji, porady dla rodziców

Rodzicu zadbaj o swoje dziecko podczas letnich wakacji – porady Wydziału Prewencji KWP w Krakowie. Bezpieczeństwo i zdrowie dziecka to podstawowe zadania, przed którymi stoimy jako rodzice. To właśnie my

Fałszywy ksiądz – próbował wyłudzić pieniądze

Policjanci z I Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 60-letniego mężczyznę, który podszywając się pod osobę duchowną próbował pod jednym z kościołów w centrum Krakowa zebrać pieniądze. Oszust został ujęty przez

Małopolscy policjanci czuwają nad bezpieczeństwem podczas Mistrzostw Europy UEFA EURO U21

Za nami drugi mecz grupy C turnieju finałowego Mistrzostw Europy U21 w piłce nożnej. W środę ( 21.06.) w Krakowie, na stadionie piłkarskim  przy ul. Kałuży miało miejsce spotkanie reprezentacji

Inauguracja „Bezpiecznych Wakacji 2017” z sądeckimi policjantami

Bezpieczne Wakacje 2017 uważamy za otwarte! Takim okrzykiem w minioną sobotę (24 czerwca), zainaugurowano rozpoczynające się wakacje. Festyn na płycie rynku odbył się z udziałem sądeckich policjantów, którzy promowali zasady

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź