Jak segregować bioodpady?

Jak segregować bioodpady?

W związku z informacjami otrzymanymi od wykonawcy usługi odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych w zakresie nieprawidłowego udostępniania bioodpadów Wydział Gospodarowania Odpadami Komunalnymi Urzędu Miejskiego w Zabrzu przypomina najważniejsze zasady związane z prawidłowym przygotowaniem odpadów celem ich odbioru.

Zgodnie z obowiązującym prawem miejscowym bioodpady niemieszczące się w pojemnikach w szczególności odpady pochodzące z pielęgnacji terenów zielonych, należy dostarczyć na własny koszt do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK), gdzie zostaną nieodpłatnie przyjęte do zagospodarowania lub zlecić ich odbiór i zagospodarowanie w ramach usługi dodatkowej.

W ramach usług dodatkowych można zakupić worki lub wynająć kontener o pojemności 5, 7 i 10 m3. Szczegóły dotyczące realizacji tych usług wraz z stosownym formularzem znajdą Państwo w uchwale nr XXX/495/21 Rady Miasta Zabrze z dnia 22 lutego 2021 r. w sprawie określenia rodzajów dodatkowych usług świadczonych przez gminę w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów, sposobu ich świadczenia oraz wysokości cen za te usługi (https://miastozabrze.pl/dla-mieszkancow/odpady-komunalne/uchwaly/)

Bioodpady udostępniane w workach oznakowanych logo wykonawcy usługi, lecz przeznaczonych do zbiórki innych frakcji selektywnie zbieranych tj. szkło, metale i tworzywa sztuczne, papier również nie zostaną odbierane.

Odpady w postaci całych krzewów, drzew, czy ich części o obwodzie przekraczającym 15-20 cm ze względu na rozmiar nie są odbierane ze względu na ryzyko uszkodzenia pojazdu, jakim są odbierane, lub w dalszym procesie samej instalacji przesiewania bioodpadów. Tego rodzaju odpady poddawane są innym procesom przetwarzania niż bioodpady pochodzenia kuchennego, trawa, liście, czy drobne gałązki z przycięcia krzewów. Dlatego też, jak wskazano wyżej, należy je dostarczyć do PSZOK lub zamówić odpowiedni kontener, co pozwoli na ich wydzielenie i poddanie odpowiedniej obróbce przed poddaniem do dalszych procesów.

Źródło: Urząd Miejski w Zabrzu

Previous Kolejny zabrzanin stracił oszczędności na ''inwestycjach" załatwianych przez Internet
Next Skuteczne sposoby na odreagowanie ciężkiego dnia w pracy

Może to Ci się spodoba

Nowe mieszkanie – na co zwrócić uwagę przez zakupem nieruchomości?

Zakup własnego nowego mieszkania jest często wymieniany wśród najważniejszych decyzji, jakie podejmujemy w życiu. Również dla osób inwestujących swój kapitał w nieruchomości to ważny krok i musi zostać dokładnie przemyślany.

Jak często przycinać końcówki?

Jak często powinnaś podcinać włosy? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w dzisiejszym wpisie. Czy suszenie włosów po każdym myciu niszczy je? Tak, suszę włosy po każdym myciu.

Pomidor z ogórkiem? Herbata z cytryną? Jakie kombinacje są najlepsze?

Zdrowa dieta opiera się na zbilansowanych posiłkach. Ważne jest, aby codzienny plan posiłków zawierał wszystkie niezbędne składniki odżywcze, takie jak węglowodany, białko, tłuszcze oraz owoce i warzywa bogate w witaminy,

Alkoholizm: Oznaki i objawy

Jednym z najpoważniejszych uzależnień jest alkoholizm. Problem ten nie ogranicza się tylko do osób z niskim wykształceniem. Staje się on coraz częstszym problemem nawet dla tych, którzy wydają się nie

System ubezpieczeń dla prowadzących działalność gospodarczą – jak to wygląda?

Każda osoba prowadząca działalność gospodarczą musi opłacać składki na swoje ubezpieczenie społeczne (emerytalne i rentowe, ewentualnie chorobowe) oraz ubezpieczenie zdrowotne. Jedyną dobrowolną składką jest składka na ubezpieczenie chorobowe. Jak rozliczać

Questy Druida w WoW Classic

1. Quest „Forma Niedźwiedzia Pierwszy quest jest najważniejszym questem Druida i polega na nauczeniu się Bear Form. Jest niezwykle ważne, aby wykonać ten quest natychmiast po osiągnięciu 10 poziomu, ze

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź