Jak często przycinać końcówki?

Jak często przycinać końcówki?

Jak często powinnaś podcinać włosy? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w dzisiejszym wpisie.

Czy suszenie włosów po każdym myciu niszczy je?

Tak, suszę włosy po każdym myciu.

Jest wiele powodów, dla których suszę włosy suszarką. Moje włosy zachowują się lepiej po suszeniu. Są pełniejsze życia, bardziej sprężyste i dłużej się układają. Ponieważ moje włosy są długie, mogą być dość ciężkie, więc łatwo jest uzyskać efekt “puszenia się”.

Suszenie włosów może pomóc w przypadku przetłuszczających się włosów i skóry głowy. Jeśli czekasz z wysuszeniem włosów po ich umyciu, może to spowodować efekt sauny na skórze głowy.

Efekt ten można jeszcze bardziej spotęgować, trzymając mokre włosy w ręczniku przez dłuższy czas. Trzymanie mokrych włosów w ręczniku jest również niehigieniczne. Wilgotne i ciepłe środowisko to raj dla bakterii!

Moja metoda suszenia włosów tylko przy skórze głowy jest dobrym rozwiązaniem, jeśli masz suche włosy. Środek i końce włosów można wysuszyć samodzielnie.

A co z zimą? Jestem pewna, że zdajesz sobie z tego sprawę, ale ważne jest, byś pamiętała o suszeniu włosów za każdym razem, gdy przebywasz na zewnątrz na mrozie. Jeśli Twoje włosy nie są wysuszone, a temperatura spadnie poniżej zera, może to spowodować, że włosy eksplodują od środka.

Jednak mokre włosy mogą doświadczyć podobnego zjawiska, ale na mniejszą skalę, gdy są wystawione na działanie ujemnych temperatur.

Czytaj także: Koloryzacja włosów – wszystko o farbowaniu

Czy możliwe jest uzyskanie lekkich fal na włosach kręconych?

Na to pytanie nie jestem w stanie odpowiedzieć, ponieważ nie uważam się za stylistę fryzur. Kręcone włosy potrzebują lekkich fal. Oznacza to, że będziesz musiała lekko wyprostować włosy.

Prostownica jest oczywistym rozwiązaniem – jeśli masz wprawę, możesz osiągnąć dokładnie to, czego chcesz.

Możesz także wyprostować włosy, stosując produkty z proteinami niskocząsteczkowymi. Keratynowe prostowanie włosów jest jednym z przykładów skutecznego zabiegu. Jednak keratynowe prostowanie włosów może mieć inny efekt dla każdego.

Zabieg ten może być bardzo skuteczny dla niektórych osób, ale może nie działać dla innych.

Trwała ondulacja jest ekstremalnym rozwiązaniem. Nie polecam go. Szkody są zbyt duże.

Jak często podcinasz swoje włosy?

Chociaż nie ma takiego obowiązku, jest to bardzo zalecane! Jeśli Twoje końcówki są bardzo zniszczone (“białe kulki”), nic już ich nie uratuje. Będą one ocierać się o włosy i powodować uszkodzenia, które mogą się nawarstwiać.

Jeśli podetniesz końcówki, Twoje włosy będą wyglądały na grubsze. Widać to na przykładzie Marty z martusiowykuferek.pl, która podcięła swoje włosy maszynką. Moje włosy po podcięciu zaczynają wyglądać jak żywe.

Co trzy miesiące włosy powinny być podcinane. Moim zdaniem sześć miesięcy to maksymalny czas, jaki można przejść bez podcięcia. Nawet jeśli bardzo dbasz o swoje włosy, jest mało prawdopodobne, że po upływie sześciu miesięcy, na końcach włosów pojawią się jakiekolwiek uszkodzenia.

Jak możesz chronić końcówki przed uszkodzeniami?

Świetnym rozwiązaniem są silikonowe sery. Są one produktem obowiązkowym dla wszystkich rodzajów włosów. Wyjątkiem są jedynie osoby z kręconymi włosami lub te, które wybierają pielęgnację bez silikonów.

Co powinno zawierać serum silikonowe, a czego nie?

Powinno zawierać silikony. To te najbardziej popularne, lekkie i zmywalne: Cyclopentasiloxane. Trisiloxane jest najbardziej obciążający, ale na moich włosach sprawdza się dobrze. Dimethicone jest “twardy”

Moje zdanie jest takie, że serum silikonowe nie powinno zawierać protein. Owszem, jest wiele produktów tego typu, które zawierają proteiny. Zazwyczaj są one w niewielkich ilościach i sama sporadycznie używałam takich produktów.

Jednak w 90% przypadków preferuję podejście “all or none”. Białka TYLKO w “kuracji proteinowej”.

Jakie są Wasze rekomendacje dla włosów suchych?

Ten temat to rzeka! Po pierwsze, ważne jest, aby rozróżnić pomiędzy naturalnie suchymi, przesuszonymi i zniszczonymi włosami. Inne procedury będą wymagane dla naturalnie suchych i przesuszonych włosów niż dla włosów zniszczonych i spalonych.

Zabiegi nawilżające mogą być korzystne dla włosów suchych i odwodnionych. Wkrótce nakręcę filmik wyjaśniający ten proces, ale na razie powiem, że jest on bardzo podobny do stosowania protein. Pierwszym krokiem jest wykonanie nawilżenia (lub humektantu), a następnie dostrojenie go z naturalnym środkiem nawilżającym (aloes, miód, gliceryny, żele z siana, delikatne zakwaszenie).

Drugi etap jest zakończony po 20 minutach. Odbywa się to w celu “zrównoważenia” włosów i zapobiegania puszeniu się.

Czy prostowanie powoduje uszkodzenie włosów nawet jeśli używasz termoochrony?

Długie pytanie, krótka odpowiedź: TAK. Włosy mogą zostać uszkodzone przez stylizację, farbowanie, rozjaśnianie i czesanie. Włosy mogą być uszkodzone przez wszystkie czynniki zewnętrzne z wyjątkiem pielęgnacji włosów.

Jak już wspomniałam w odpowiedzi na pytanie o podcinanie końcówek, nie ma sposobu, aby uchronić włosy przed jakimikolwiek uszkodzeniami. Nie oznacza to jednak, że nie warto się starać. Możesz również stosować środki termoochronne i inne sztuczki.

Previous Jak wycenić własną pracę?
Next Co to jest bigowanie papieru?

Może to Ci się spodoba

Małopolska wyda miliard złotych na infrastrukturę kolejową

W 2015 r. ma ruszyć Szybka Kolej Aglomeracyjna w Małopolsce. Pierwsze pociągi pojadą jednak już za rok. Województwo na rozwój tej części transportu publicznego wyda nawet miliard złotych do 2020 r.

“Bezpieczny Senior” – spotkanie zorganizowane przez Komisariat Policji I w Krakowie

W dniu 24 maja br. w Klubie Seniora przy Kościele Mariackim w Krakowie odbyło się spotkanie skierowane do osób starszych w ramach programu “Bezpieczny Senior”. Dzielnicowi Komisariatu Policji I, omówili

Wiele aranżacji dla małej łazienki. Znajdź niezawodne pomysły do małych łazienek

Ważne jest, aby zaprojektować małe łazienki w sposób, który jest zarówno funkcjonalny, jak i atrakcyjny. Nawet jeśli nie masz wystarczająco dużo miejsca, aby stworzyć wygodną łazienkę z wanną lub umywalkami,

W Krakowie rusza budowa prawie 1400 tanich mieszkań

Kraków jest jednym z dwóch miast w Polsce, obok Warszawy, w których przybywa i będzie przybywać mieszkańców, a wielu z nich to absolwenci licznych krakowskich uczelni. Problemem dla młodych ludzi jest jednak brak własnego mieszkania. Uwzględniając zarobki

Dni Bezpiecznego Internetu

W ramach obchodów Dni Bezpiecznego Internetu (Tygodnia Bezpiecznego Internetu) w 2017 roku obchodzonego pod hasłem „Razem zmieniamy Internet na lepsze”, policjanci Wydziału Prewencji KWP w Krakowie wspólnie z dyrekcją oraz

Spotkanie robocze dotyczące przygotowań Sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO

Dzisiaj (27.03.br.) w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyło się spotkanie robocze przedstawicieli służb  zaangażowanych w przygotowanie Sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO. 41 Sesja Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO  odbędzie się

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź