Fakty i mity na temat implantów stomatologicznych

Fakty i mity na temat implantów stomatologicznych

Implanty stomatologiczne wyróżniają się tym, że zapewniają komfort, jakość uzupełnień i bardzo estetyczny wygląd. Implanty stomatologiczne stanowią rozwiązanie dla pacjentów z brakami zębowymi, wbrew powszechnym stereotypom. Nie są one bowiem oparte na rzetelnych informacjach. Wzięliśmy pod uwagę ich obawy i pytania. Stworzyliśmy dział “Fakty i mity” na temat implantologii, aby rozwiać wszelkie wątpliwości.

Implanty stomatologiczne – FAKTY

  • Implanty nie oznaczają, że nie można dbać o higienę. Tak! Nadal należy dbać o prawidłową higienę jamy ustnej. Płytka bakteryjna gromadzi się na powierzchniach zarówno naturalnych zębów, jak i sztucznych rekonstrukcji protetycznych. Aby utrzymać implanty w dobrym stanie, konieczna jest odpowiednia pielęgnacja.
  • Implanty mogą zastępować zęby naturalne i korzenie zębów. Są trwałe. Z tym faktem trudno się nie zgodzić. Implanty wykonane są z najlepszych materiałów i mają gwarancję trwałości. Implanty są najlepszym rozwiązaniem w przypadku brakujących zębów. Zastępują ząb w sposób naturalny, nie powodując uszkodzenia sąsiednich zębów. Profesjonalny dentysta może pomóc pacjentom zaplanować i zdiagnozować leczenie implantologiczne, aby mogli oni cieszyć się zdrowym uśmiechem.
  • Implanty nie są przeznaczone do stosowania w leczeniu dzieci. Jest to fakt powszechnie znany. Decyzję o leczeniu implantologicznym podejmuje się po zakończeniu procesu rozwoju kości szczęk, czyli w wieku od 16 do 21 lat.
  • Gwarancja udzielana jest pacjentowi na implanty stomatologiczne. Tak, każda gwarancja udzielana jest przez producenta implantów oraz specjalistę, który wykonał zabieg. Na ważność gwarancji ma wpływ prawidłowo zaplanowane leczenie implantologiczne. Warto wybrać do wykonania zabiegu renomowaną klinikę. Sukces terapeutyczny zabiegu zależy również od doboru odpowiednich implantów, higieny jamy ustnej pacjenta oraz regularnych kontroli i konsultacji ze specjalistą.
  • Odrzucenie implantu jest możliwe u pacjentów, którzy regularnie palą papierosy. Pacjenci ci zaliczani są do “grupy ryzyka”. Pacjentom zaleca się zaprzestanie palenia po podjęciu decyzji o możliwości implantacji. Leczenie implantacyjne powinno rozpocząć się w ciągu 6 miesięcy. Jeśli pacjent nadal pali i nie poddaje się zabiegowi, organizm może odrzucić implant stomatologiczny.

Implanty stomatologiczne – MITY

  • Wszczepianie implantów zębowych jest bolesne. To nie jest mylące. Cała procedura jest bezbolesna, ponieważ specjaliści mają wiele możliwości znieczulenia. Pacjenci mogą czuć się całkowicie swobodnie i komfortowo podczas zabiegu.
  • Zakładanie implantów może być skomplikowanym i czasochłonnym procesem. Kolejnym mitem, który chcemy obalić jest ten dotyczący wszczepiania implantów stomatologicznych. Zabieg ten trwa maksymalnie kilkadziesiąt minut. Jest skomplikowany, ponieważ wymaga wyjątkowej precyzji. Jeśli jednak specjaliści posiadają odpowiednie kwalifikacje do wykonywania tego zabiegu, wszczepianie implantów staje się rutyną w ich codziennej pracy. Umiejętności lekarza mogą rozwiązać problemy pacjentów, natomiast stopień skomplikowania decyduje o dokładności.
  • W przypadku wszczepienia implantów zębowych może wystąpić reakcja alergiczna. Wykluczenie. Implanty wykonywane są z materiałów całkowicie obojętnych dla organizmu, najczęściej z tytanu. Eliminuje to możliwość wystąpienia reakcji alergicznych.
  • Rezonans magnetyczny nie jest możliwy w przypadku implantów stomatologicznych. Ten mit jest drugim po problemach związanych z przechodzeniem przez kontrolę bezpieczeństwa na lotniskach. Implanty są diamagnetykami (czyli produktami, które się nie magnesują. Przed badaniem należy poinformować specjalistę, że ma się implanty. Jednak zarówno w warstwie termicznej, jak i mechanicznej nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości ani szkodliwych działań.
  • Zabieg może wykonać każdy lekarz stomatolog. Zabieg wymaga szczególnych kwalifikacji. Zabieg mogą wykonywać tylko implantolodzy, którzy otrzymali certyfikaty potwierdzające ich umiejętności.
Previous Oto kilka wskazówek, jak dbać o trawnik i żywopłot
Next Czy warto stosować olejek do włosów?

Może to Ci się spodoba

Małopolscy policjanci zabezpieczyli kolejny mecz piłkarskiej ekstraklasy i zapobiegli bójce kiboli

31 marca br na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana znajdującym się przy ulicy Reymonta 22 w Krakowie odbył się mecz piłkarski pomiędzy drużynami Wisły Kraków oraz Lecha Poznań. Tego rodzaju

Laureaci konkursu ,, Dzień Bezpiecznego Internetu’’ odwiedzili Komisariat Policji IV w Krakowie

W dniu 15 marca 2017 roku Komisariat Policji IV w Krakowie przy ul. Królewskiej 4 odwiedzili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 93 oraz Szkoły Podstawowej nr 153, którzy jako laureaci konkursu

Uroczyste obchody Święta Policji w Małopolsce

Dzisiaj na Placu przed Oświęcimskim Centrum Kultury odbyły się wojewódzkie obchody Święta Policji z udziałem Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinsp. Heleny Michalak. Uroczystość objął honorowym patronatem Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak. Ważnym punktem

Małopolscy policjanci upamiętnili policjantów pomordowanych w 1940 roku przez NKWD

26 kwietnia br. na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyły się rocznicowe uroczystości przy Obelisku poświęconym funkcjonariuszom Policji Państwowej – jeńców z obozu w Ostaszkowie, Katyniu, Twerze, Miednoje zamordowanych

Olkusz. Handel nielegalną odzieżą

Ponad 900 sztuk odzieży z podrobionymi znakami towarowymi znanych firm ujawnili i  zabezpieczyli pod koniec stycznia 2017r. Policjanci z Referatu do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu

Oto kilka wskazówek, jak dbać o trawnik i żywopłot

Piękny ogród to zadbany trawnik i zadbany żywopłot. Trawa u Twojego sąsiada zawsze będzie wyglądała na bardziej zieloną. Co możesz zrobić, aby Twój sąsiad mógł podziwiać Twój ogród? Upewnij się,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź