Fakty i mity na temat implantów stomatologicznych

Fakty i mity na temat implantów stomatologicznych

Implanty stomatologiczne wyróżniają się tym, że zapewniają komfort, jakość uzupełnień i bardzo estetyczny wygląd. Implanty stomatologiczne stanowią rozwiązanie dla pacjentów z brakami zębowymi, wbrew powszechnym stereotypom. Nie są one bowiem oparte na rzetelnych informacjach. Wzięliśmy pod uwagę ich obawy i pytania. Stworzyliśmy dział „Fakty i mity” na temat implantologii, aby rozwiać wszelkie wątpliwości.

Implanty stomatologiczne – FAKTY

  • Implanty nie oznaczają, że nie można dbać o higienę. Tak! Nadal należy dbać o prawidłową higienę jamy ustnej. Płytka bakteryjna gromadzi się na powierzchniach zarówno naturalnych zębów, jak i sztucznych rekonstrukcji protetycznych. Aby utrzymać implanty w dobrym stanie, konieczna jest odpowiednia pielęgnacja.
  • Implanty mogą zastępować zęby naturalne i korzenie zębów. Są trwałe. Z tym faktem trudno się nie zgodzić. Implanty wykonane są z najlepszych materiałów i mają gwarancję trwałości. Implanty są najlepszym rozwiązaniem w przypadku brakujących zębów. Zastępują ząb w sposób naturalny, nie powodując uszkodzenia sąsiednich zębów. Profesjonalny dentysta może pomóc pacjentom zaplanować i zdiagnozować leczenie implantologiczne, aby mogli oni cieszyć się zdrowym uśmiechem.
  • Implanty nie są przeznaczone do stosowania w leczeniu dzieci. Jest to fakt powszechnie znany. Decyzję o leczeniu implantologicznym podejmuje się po zakończeniu procesu rozwoju kości szczęk, czyli w wieku od 16 do 21 lat.
  • Gwarancja udzielana jest pacjentowi na implanty stomatologiczne. Tak, każda gwarancja udzielana jest przez producenta implantów oraz specjalistę, który wykonał zabieg. Na ważność gwarancji ma wpływ prawidłowo zaplanowane leczenie implantologiczne. Warto wybrać do wykonania zabiegu renomowaną klinikę. Sukces terapeutyczny zabiegu zależy również od doboru odpowiednich implantów, higieny jamy ustnej pacjenta oraz regularnych kontroli i konsultacji ze specjalistą.
  • Odrzucenie implantu jest możliwe u pacjentów, którzy regularnie palą papierosy. Pacjenci ci zaliczani są do „grupy ryzyka”. Pacjentom zaleca się zaprzestanie palenia po podjęciu decyzji o możliwości implantacji. Leczenie implantacyjne powinno rozpocząć się w ciągu 6 miesięcy. Jeśli pacjent nadal pali i nie poddaje się zabiegowi, organizm może odrzucić implant stomatologiczny.

Implanty stomatologiczne – MITY

  • Wszczepianie implantów zębowych jest bolesne. To nie jest mylące. Cała procedura jest bezbolesna, ponieważ specjaliści mają wiele możliwości znieczulenia. Pacjenci mogą czuć się całkowicie swobodnie i komfortowo podczas zabiegu.
  • Zakładanie implantów może być skomplikowanym i czasochłonnym procesem. Kolejnym mitem, który chcemy obalić jest ten dotyczący wszczepiania implantów stomatologicznych. Zabieg ten trwa maksymalnie kilkadziesiąt minut. Jest skomplikowany, ponieważ wymaga wyjątkowej precyzji. Jeśli jednak specjaliści posiadają odpowiednie kwalifikacje do wykonywania tego zabiegu, wszczepianie implantów staje się rutyną w ich codziennej pracy. Umiejętności lekarza mogą rozwiązać problemy pacjentów, natomiast stopień skomplikowania decyduje o dokładności.
  • W przypadku wszczepienia implantów zębowych może wystąpić reakcja alergiczna. Wykluczenie. Implanty wykonywane są z materiałów całkowicie obojętnych dla organizmu, najczęściej z tytanu. Eliminuje to możliwość wystąpienia reakcji alergicznych.
  • Rezonans magnetyczny nie jest możliwy w przypadku implantów stomatologicznych. Ten mit jest drugim po problemach związanych z przechodzeniem przez kontrolę bezpieczeństwa na lotniskach. Implanty są diamagnetykami (czyli produktami, które się nie magnesują. Przed badaniem należy poinformować specjalistę, że ma się implanty. Jednak zarówno w warstwie termicznej, jak i mechanicznej nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości ani szkodliwych działań.
  • Zabieg może wykonać każdy lekarz stomatolog. Zabieg wymaga szczególnych kwalifikacji. Zabieg mogą wykonywać tylko implantolodzy, którzy otrzymali certyfikaty potwierdzające ich umiejętności.
Previous Oto kilka wskazówek, jak dbać o trawnik i żywopłot
Next Czy warto stosować olejek do włosów?

Może to Ci się spodoba

Ruszył przetarg na budowę przedłużenia Alei Wojciecha Korfantego

Miejski Zarząd Dróg w Zabrzu wszczął postępowanie przetargowe na budowę przedłużenia Alei Wojciecha Korfantego na odcinku od skrzyżowania z ulicą Heweliusza do ulicy Brygadzistów. 18 stycznia 2022 r. otwarte zostaną

Fałszywy policjant znów zaatakował. Kobieta straciła ponad 42 tys. zł

Kolejny raz prosimy wszystkich, a w szczególności osoby starsze o ostrożność w kontaktach telefonicznych, zwłaszcza gdy osoba po drugiej stronie słuchawki chce od nas pieniędzy. Pamiętajmy, że nie należy wierzyć

Służba i pasja – spotkanie pań w MSWiA w dniu ich święta

Z okazji Dnia Kobiet Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak zaprosił wyróżniające się funkcjonariuszki służb mundurowych. Jedną z nich była przedstawicielka małopolskiej Policji starszy sierżant Patrycja Pszczelińska. 8 marca

Już jest! Odkryj nowy, podążający za wciąż ewoluującymi potrzebami, świat eSmokingWorld!

1 lipca 2021 w Centrum Handlowym M1 w Krakowie, przy ulicy Alei Pokoju 67 otworzył się nowy punkt sprzedaży eSmokingWorld. Zawsze chcemy być blisko naszych Klientów, a dzięki temu, że

Małopolscy policjanci promują konkurs „Odblaskowa Szkoła” na naradach dla dyrektorów szkół podstawowych

W poniedziałek 28 sierpnia br. w kinie Kijów w Krakowie odbyła się narada dyrektorów szkół i placówek oświatowych województwa małopolskiego, organizowana przez Kuratorium Oświaty w Krakowie. W spotkaniu uczestniczyli policjanci

Dni Bezpiecznego Internetu

W ramach obchodów Dni Bezpiecznego Internetu (Tygodnia Bezpiecznego Internetu) w 2017 roku obchodzonego pod hasłem „Razem zmieniamy Internet na lepsze”, policjanci Wydziału Prewencji KWP w Krakowie wspólnie z dyrekcją oraz

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź